fbpx

“TWORZYMY PROJEKT DOMU W MINECRAFCIE! Budowa prostej wakacyjnej siedziby.

  • 18 maja 2020

Gdy będziesz przemierzać świat gry, koniecznością stanie się wybudowanie miejsca, które służyć będzie za schronienie, magazyn oraz miejsce wytwarzania najróżniejszych przedmiotów niezbędnych w dalszych etapach. Z uwagi na trwające wakacje postanowiłem wybudować domek, w którym można odpocząć od trudów codzienności. Przedstawiony projekt to prosta do stworzenia konstrukcja, którą wraz z postępami w grze będzie można łatwo rozbudowywać o kolejne elementy.

domek minecraft Vito i Bella BUDUJEMY W MINECRAFCIE PROJEKT DOMU budowa prostej wakacyjnej siedziby
domek minecraft – Vito i Bella

KROK 1

budowa domu Vito i Belli Minecraft fundamenty BUDUJEMY W MINECRAFCIE PROJEKT DOMU budowa prostej wakacyjnej siedziby
Budowa domu Vito i Belli Minecraft – fundamenty

Budowę rozpoczynam od postawienia fundamentu w kształcie prostokąta, którego wysokość wynosi trzy bloki, zaś pozostałe wymiary zależą od indywidualnych upodobań budującego – w moim przypadku będzie to
12 x 14 bloków. Wnętrze fundamentu można pozostawić puste, co ułatwi potem ewentualne dobudowanie niższych kondygnacji. Po ukończeniu fundamentu, wykorzystując drewniane deski, buduję ściany o wysokości siedmiu bloków, tak by przy dwóch bokach fundamentów pozostały dwa bloki odstępu od ścian.

KROK 2

Upiększanie domu minecraft Vito i Bella BUDUJEMY W MINECRAFCIE PROJEKT DOMU budowa prostej wakacyjnej siedziby
Upiększanie domu Vito i Belli w Minecrafcie

Po postawieniu ścian wypadałoby nieco upiększyć bryłę budynku. Wykorzystując bloki kwarcu lub inny pasujący do całości materiał, na wysokości czwartego bloku dodaję ozdobny pas okalający całość budowli. Do budowy dachu wykorzystuję ten sam materiał, zwracając również uwagę, by całość wystawała o jeden blok poza obrys budynku.

KROK 3

wykończenie domu Vito i Bella minecraft BUDUJEMY W MINECRAFCIE PROJEKT DOMU budowa prostej wakacyjnej siedziby
Wykończenie domu Vito i Bella – minecraft

Pora na wykończenie budynku. Po pierwsze dodaję schody, do wykonania których używam drewnianych płyt. Dla większego komfortu schody mają szerokość dwóch bloków. Całość obudowuję kamiennymi cegłami pełniącymi rolę balustrady. Po zapewnieniu sobie bezproblemowego dostępu do budynku przyszedł czas na wstawienie okien i drzwi.

Za front budynku przyjmuję miejsce, w którym znajduje się płonący mob – to tutaj znajdować się będą drzwi wejściowe. Na trzech ścianach (z wyłączeniem przeciwległej do frontu domu) wstawiam okna, a na froncie podwójne drzwi. Po kilku modyfikacjach efekt prezentuje się następująco:

front domu vito i bella minecraft BUDUJEMY W MINECRAFCIE PROJEKT DOMU budowa prostej wakacyjnej siedziby
front domu Vito i Bella Minecraft

KROK 4

Po wstępnym zakończeniu prac nad budynkiem przyszedł czas wykonania kilku niezbędnych elementów w jego otoczeniu. Poszerzam nieco fundamenty na froncie budynku przy użyciu kamiennych schodów, a następnie w miejscu ich ustawienia sadzę żywopłot. Dalej przy boku, do którego przylegają schody, stawiam płotek, a u dołu schodów dobudowuję furtkę. Okolice schodów również dekoruję żywopłotem. Gdy całość jest gotowa, rozmieszczam pochodnie, które nieco rozświetlą teren i uniemożliwią pojawianie się mobów. Po tym wszystkim domek wygląda tak:

wnętrze domu Vito i Bella Minecraft BUDUJEMY W MINECRAFCIE PROJEKT DOMU budowa prostej wakacyjnej siedziby
wnętrze domu Vito i Bella minecraft

KROK 5

Po zakończeniu prac na zewnątrz przenoszę się do środka, gdzie widok nie jest zbyt ciekawy: pusta nieoświetlona przestrzeń bez większego potencjału na zagospodarowanie. Pora więc dobudować piętro budynku. Przy ścianie, na której nie ma żadnych okien, rozpoczynam budowę schodów. Będą one miały szerokość jednego bloku oraz wysokość czterech. Kiedy schody są na właściwym poziome, stawiam sufit parteru (lub podłogę piętra w zależności od tego, z którego miejsca rozpoczynam budowę).

KROK 6

wnętrze domu z oświetleniem Vito i Bella Minecraft BUDUJEMY W MINECRAFCIE PROJEKT DOMU budowa prostej wakacyjnej siedziby
wnętrze domu z oświetleniem Vito i Bella Minecraft

Przy budowaniu podłogi piętra zwracam uwagę, by część znajdująca się bezpośrednio nad schodami nie nachodziła na nie zbyt mocno, jeśli tak się stanie, to przy korzystaniu z nich będziemy zahaczać głową o sufit. Po zakończeniu prac nie można zapomnieć o oświetleniu każdego z pięter. Wykorzystuję do tego pochodnie, uważając przy tym, by nie dopuścić do powstania bardziej zaciemnionych miejsc, w których mogą pojawić się przeciwnicy. Do sprawdzenia poziomu oświetlenia można użyć przycisku F3 na klawiaturze.

KROK 7

otoczenie domu Vito i Bella minecraft BUDUJEMY W MINECRAFCIE PROJEKT DOMU budowa prostej wakacyjnej siedziby
otoczenie domu Vito i Bella Minecraft

Po wykonaniu prac związanych z domem przy-dałoby się zadbać o jego otoczenie, dodając kilka elementów. Pierwszą rzeczą, od której zacznę, będzie niewielka przystań, przy której będę mógł cumować swoje łodzie oraz łowić ryby, gdy przyjdzie mi tylko na to ochota. Zaczynam od ustawienia pali, które stanowić będą podporę dla pomostu oraz będą wyznaczać kształt przystani.

KROK 8

pomost przy domu Vito i Bella Minecraft BUDUJEMY W MINECRAFCIE PROJEKT DOMU budowa prostej wakacyjnej siedziby
Pomost przy domu Vito i Bella Minecraft

Po ustawieniu podpór buduję podłogę przy użyciu drewnianych płyt, a gdy kładka będzie gotowa, wykańczam ją, dodając na jej końcu miejsce na łodzie, od strony oceanu – zejście do poziomu wody, a od strony lądu obudowuję konstrukcję płotkiem. Następnie prowadzę drogę od przystani do domku. Dla lepszego efektu prowadzę ścieżkę przez środek jeziora i obudowuję ją drewnianym płotkiem.

KROK 9

Basen przy domu Vito i Bella Minecraft
Basen przy domu Vito i Bella Minecraft

Gdy pracę nad łowiskiem i przystanią mam już za sobą, zajmuję się ostatnim elementem, który zaplanowałem sobie na ten moment – gdy woda w morzu jest zbyt zimna, nie ma nic lepszego niż basen. Przygotowuję teren pod budowę, kopiąc odpowiednio głęboki dół, który następnie wykładam blokiem granitu. Gdy już się z tym uporam, wypełniam całość wodą, a teren wokół wykładam drewnianymi płytami w kolorze innym niż kolor ścieżki, tak by po-szczególne elementy nie zlewały się ze sobą. Gdy podłoże jest gotowe, pora na ostatnie szlify z użyciem ciemnego drewna, ustawiam leżaki, które wykonuję z drewnianych płyt, i robię schody, a ścież-ki wykańczam, korzystając z płotków i żywopłotów.

KROK 10

dom Vito i Bella Minecraft BUDUJEMY W MINECRAFCIE PROJEKT DOMU budowa prostej wakacyjnej siedziby
dom Vito i Bella Minecraft

W kolejnych etapach budowy zajmę się rozplanowaniem pomieszczeń oraz wyposażeniem budynku w najważniejsze elementy użytkowe. Dodam też piwnicę, która służyć będzie za magazyn na wszystkie dobra zgromadzone w czasie gry. Po tym wszystkim otrzymam funkcjonalny domek z kilkoma atrakcjami w najbliższym otoczeniu, który spełniać będzie wszystkie najważniejsze funkcje, jakie powinna oferować tego typu budowla w grze.

Zobacz filmy Vito i Bella

Budujemy nasz Dom z prawdziwego życia. Vito i Bella
Minecraft Dom za 1$ i do za 1 000 000$ – Vito i Bella

Podobne artykuły:

Vito i Bella w “Dzień Dobry TVN”
Vito i Bella #zostańwdomu