fbpx

Pomysły na prezent wielkanocny!

  • 8 marca 2021

Co roku na wiosnę wielu rodzicom przychodzi do głowy jedno pytanie – jaki prezent na Wielkanoc dać swojemu dziecku? W naszym artykule przedstawiamy historię wręczania prezentów, wielkanocne zwyczaje, a także najlepsze propozycje na prezenty od zajączka.

  1. Tradycja prezentów wielkanocnych.
  2. Kiedy wręczamy prezent od zajączka?
  3. Gdzie chowamy prezent od zajączka?
  4. Jaki prezent wybrać dla swojego dziecka?

Tradycja prezentów wielkanocnych.

Tradycja wręczania prezentów z okazji Świąt Wielkanocnych pochodzi z Niemiec i jest u nas mniej znana, niż zwyczaj chowania ich pod choinką w Boże Narodzenie. Są jednak regiony, gdzie prezenty od zajączka są bardziej popularne, np. Pomorze Zachodnie, Wielkopolska i Śląsk.

Upominki przynosi zając, który jest symbolem dobrobytu. Drugi popularny zwyczaj to chowanie i zbieranie jajek wielkanocnych, tzw. pisanek. Wygrywa ta osoba, która znajdzie ich najwięcej. Może
i ona dostanie wtedy coś od zajączka?

Kiedy wręczamy prezent od zajączka?

Przyjęło się, że prezenty wielkanocne wręczamy w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych, czyli w Wielką Niedzielę, która w roku 2021 wypada 4 kwietnia. Zwyczaje są jednak różne i niektórzy, np. w Wielkopolsce, robią to już w Wielki Czwartek.

Gdzie chowamy prezent od zajączka?

Nie jest on wręczany osobiście przez rodziców, ponieważ według tradycji to zając chowa skarby w różnych miejscach, a celem najmłodszych jest ich znalezienie. Gdzie najlepiej schować upominki? Mogą znajdować się wszędzie, np. w wielkanocnym koszyku lub w różnych miejscachw domu, a nawet na ogrodzie wśród trawy i kwiatów. Szukanie prezentów wielkanocnych to świetna zabawa, do której może dołączyć cała rodzina!

Jaki prezent wybrać dla swojego dziecka?

Co dać swojemu dziecku na Wielkanoc 2021? Pomysły są różne. Wielu rodziców decyduje się na słodycze, jeszcze inni na zabawki, a niektórzy wybierają ubrania i książki. Także i Vito Shop ma propozycje i pomysły na świetny prezent wielkanocny dla dziecka. Co wybrać na prezent dla 8-latków lub 10-latków? W pierwszej kolejności proponujemy ubrania spod szyldu Vito Team. Z pewnością zadowolą one fanów Vito i Belli – autorów kanałów popularnych w serwisie YouTube – Vito Minecraft i Kitty Bella. Niedawno stworzyliśmy markę Vito Sport, która wprowadzi do naszego sklepu odzież sportową. Jeśli jako rodzic masz problem, aby namówić swoją pociechę do aktywności fizycznej, teraz może być to zdecydowanie łatwiejsze. Nasze t-shirty sportowe  wykonane są z elastycznego materiału zapobiegającego nadmiernej potliwości. Dołącz do drużyny sportowej Vito!  Zapoznaj się z naszym pozostałym asortymentem, takim jak wysokiej jakości bluzy, czapki wiosenne i zimowe, a także koszulki,np. z serii Tsunami. Kolorowy nadruk przypomina falę, która jest idealnym motywem na Śmigus-dyngus, czyli Lany Poniedziałek.

Vito Sport na zajączka

Proponujemy także pierwsze wydanie nowego czasopisma „VitoTube”, które opowiada o przygodach Vito i pełni funkcję rozrywkową oraz edukacyjną. Twoje dziecko znajdzie tam jeszcze więcej informacji o kanale Vito Minecraft! Polecamy również naszą epicką kolorowankę, w której znalazły się sceny z dwóch poprzednich serii magazynu – pokoloruj nasz świat na wiosnę i wykonaj mnóstwo epickich zadań! Zachęcamy też do zapoznania się z  kwietniowym numerem „Vito Team” z 2019 roku, który bogaty jest w zwyczaje wielkanocne i psikusy na prima aprilis. Znajdziesz go w epickim pakiecie „Vito Team”, który liczy aż 11 archiwalnych wydań czasopisma.

prezent na zajączka
Vito Tube

Jeśli zamówisz produkt w naszym sklepie internetowym, otrzymasz mnóstwo epickich prezentów! Zdobędziesz je również osobno, zamawiając nasz zestaw gier z epickimi dodatkami w bardzo atrakcyjnej cenie – to nasz pomysł na dobry i tani upominek.

Vito Battle na zajączka
Vito Battle na zajączka

Pozostały asortyment:

Oprócz tego w naszym asortymencie znajdują się inne produkty, które sprawdziłyby się jako prezenty na zajączka dla dzieci, np.: kubki, nerki/saszetki, opaski, poduszki, breloki, czy cała kolekcja szkolna. Świetny upominek dla 6-12-latka to także nasze kolorowe i przyjazne w treściach komiksy pt. „Na Ratunek Belli” i „Kontra Vito.exe”, które pobudzą wyobraźnię Twojego dziecka oraz zapewnią mu epicką rozrywkę! Dostępne są w różnych ciekawych zestawach.

Zajączek, prezent na zajączka, vito shop, vito i bella
Vito i Bella VitoShop zajączek

Potrzebujesz 5 pomysłów na dobry prezent od zajączka? U nas dostaniesz dużo więcej! Wszystkie produkty znajdziesz na www.vitoshop.pl. WielkaMOC prezentów tylko u nas! Sprawdzaj codzienne promocje na stronie sklepu internetowego oraz na profilach Vito i Vito Shop na Facebooku. Do każdego zamówienia dodajemy gratis kartę z autografem Vito i Belli

Odwiedź także nasze kanały na YouTubie:

Kitty Bella – Użyłam Kody aby zmienić komuś avatar w Roblox.
BELLA NIE JEST MOJĄ MAMĄ? ZOSTAŁEM SPRANKOWANY

Przeczytaj podobny artykuł: