fbpx

Ulubione Gry i Zabawy Twojego Dziecka

  • 9 lutego 2021

Każde dziecko uwielbia się bawić i wciąż odkrywać nowe pomysły na spędzanie wolnego czasu. To bardzo ważne, aby dobrze zagospodarować dzień naszej pociechy oraz wybrać te zajęcia, które nie tylko rozwijają, ale także są bezpieczne. Jakie gry i aktywności będą odpowiednie dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym? Zapraszamy do lektury!

Aktywność fizyczna

Nie od dziś wiadomo, że „w zdrowym ciele – zdrowy duch”! Zajęcia sportowe to jeden z najlepszych sposobów na nudę! Nie dość, że mają one pozytywny wpływ na nasze ciało, to dodatkowo polepszają samopoczucie i pozwalają chociaż na chwilę zapomnieć o trudnych oraz przykrych sytuacjach.

Istotną rolą rodziców w okresie dorastania dziecka jest nauka nawyku dbania o własną sprawność fizyczną, a co za tym idzie – własne zdrowie i życie. Postęp technologiczny spowodował, że to, co jeszcze kilkanaście lat temu było normalnością, czyli aktywne przebywanie na świeżym powietrzu, dziś jest praktyką coraz rzadszą. Dzieci godzinami siedzą przed ekranami monitorów i smartfonów, komunikując się między sobą w wirtualnej rzeczywistości. Są jednak zajęcia sportowe, które wciąż cieszą się popularnością wśród młodych, np.:

  • dyscypliny drużynowe, np. piłka nożna, siatkówka, koszykówka
  • sztuki walki, np. karate, jiu-jitsu, kickboxing
  • jazda na hulajnodze, rowerze
  • gimnastyka
  • pływanie
  • taniec

Zabawy domowe

Bardzo często nie mamy możliwości, aby spędzać swój wolny czas poza domem. Przeszkadzają nam w tym niekorzystne warunki atmosferyczne, choroba lub kontuzja, czy tak, jak ma to miejsce obecnie – sytuacja epidemiczna panująca na świecie. Świetnie bawić możemy się również we własnych czterech ścianach!

Pamiętaj, że Twoje dziecko może wykonywać proste ćwiczenia fizyczne także w domu, jak np. przysiady, pajacyki, brzuszki czy pompki. Jeśli dysponujemy sporą przestrzenią, warto spróbować zabawy w chowanego, która potrafi przynieść mnóstwo frajdy i śmiechu. Popularną aktywnością domową jest też budowa bazy! Możecie użyć mebli, poduszek i koców. Dość częstym pomysłem okazuje się także… rozbicie namiotu we własnym pokoju! Choć przez chwilę poczujcie się jak podczas obozu przetrwania. Po wykonanej pracy zawsze możecie upolować… kanapki!

Okazuje się, że na popularności niewiele straciło układanie klocków LEGO! To zabawa, która cieszyła już kilka pokoleń ludzi na całym świecie. Chciałbyś zachęcić do niej swoje dziecko? Teraz jest to dużo prostsze! Na Vito Shopie znajdziesz oryginalne zestawy LEGO z motywem Minecrafta –

Klocki Lego Minecraft
Klocki Lego Minecraft

Gry komputerowe

Mogą uczyć Twoje dziecko rywalizacji, pobudzać wyobraźnię, ale także wzbudzać agresję i prowadzić do uzależnienia. Należy kontrolować czas spędzany przez dzieci przed komputerem, a także to, po jakie tytuły sięgają one najczęściej. Wybierajmy gry przeznaczone dla młodszych – pozbawione wulgarnego języka i przemocy. Odwiedź kanał Vito Minecraft i oglądaj odcinki z Minecrafta i Robloxa. Obie gry rekomendowane są przez krytyków i specjalistów jako przyjazne oraz rozwijające kreatywność.

Link do filmów Vito – https://www.youtube.com/user/VITOHD1. Jeśli chcesz poczytać o tym, jakie gry komputerowe są najlepsze dla dzieci i ile czasu można przeznaczyć na granie, sięgnij po jeden z artykułów na naszym blogu – http://vitoteam.pl/index.php/category/gry-minecraft-roblox/

Gry mobilne

W ostatnich latach oferta gier mobilnych na rynku znacznie się powiększyła. Dziś jest ich tyle, że każdy z pewnością może wybrać coś dla siebie. Wiele z nich, ze względu na poziom trudności, przeznaczonych jest dla najmłodszych graczy. Za grami mobilnymi przemawia również fakt, że często są one proste w instalacji i obsłudze, co nie wymaga zaangażowania dorosłych i pomocy swoim dzieciom.

Czy poznałeś już „Vito Tsunami Run”? Nasz youtuber posiada własną grę mobilną! Wcielasz się w niej w jednego z bohaterów świata Vito Team, a Twoim zadaniem jest ucieczka przed wielką falą tsunami, która zbliża się do Ciebie coraz szybciej. Uważaj na przeszkody, zbieraj monety i buduj bazy, w których schowasz się przed żywiołem. Gra dostępna jest w systemach Android oraz iOS. Aby pobrać „Vito Tsunami Run” za darmo, odwiedź oficjalny sklep Google Play:

–  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.IgnitionInteractive.VitoTsunamiRun&hl=pl&gl=US

lub Apple Store – https://apps.apple.com/pl/app/vito-tsunami-run/id1501721032

Gry planszowe i karciane

W szufladach każdego domu, pełnego dziecięcej energii, powinny znaleźć się gry planszowe i karciane. Dzięki nim rozwijamy myślenie logiczne i strategiczne, a także naszą wyobraźnię. To też doskonała okazja do wspólnych rozmów, lepszego poznania się oraz poprawienia wzajemnych relacji. Najpopularniejsze pozycje w kategorii gier planszowych to: Monopoly, Eurobiznes, Scrabble, 5 sekund, Taboo, Catan, itd. W grach karcianych prym wiodą:  UNO, Pasjans, Makao, Wojna czy Tysiąc.

Swoją ofertę gier mobilnych oraz karcianych posiada także Vito Shop. Jeśli Twoje dziecko szuka rozrywki związanej z Vito, Bellą, Minecraftem lub Robloxem, nie mogłeś trafić lepiej! Warto zaopatrzyć się m.in. w epicki zestaw gier z dodatkami, na który składają się: gra w formie plakatu, kość do gry, pionki oraz prawdziwy hit – „Vito Battle”, czyli rozrywka karciana polegająca na znalezieniu wspólnych symboli.

Zestaw Gier z Epickimi dodatkami.
Zestaw Gier z Epickimi dodatkami.

Sprawdź także paczkę gadżetów fana Vito, gdzie ukryliśmy grę towarzyską, która zapewni całej rodzinie kilka godzin epickiej rozrywki. Może dowiecie się o sobie czegoś więcej? Grę znajdziesz również w osobnej aukcji – https://vitoshop.pl/kategoria/gadzety/gra-towarzyska-od-vito-i-belli-24-karty-gratis-karta-z-autografem-vito-i-belli

Nie zapominaj, że wciąż możesz zdobyć karty z wizerunkami bohaterów Vito Team. Znajdują się one we wszystkich egzemplarzach pierwszego sezonu magazynu „Vito Team”. Decydując się na drugi sezon, otrzymasz kolorowe żetony kolekcjonerskie.

Mamy nadzieję, że trochę Cię zainspirowaliśmy i już teraz wybrałeś najlepsze gry i zabawy, w które chcesz zaangażować swoje dziecko. Miłej zabawy!

Zobacz inny artykuł.