fbpx

Święta z lekturą – czy warto kupić dziecku książkę pod choinkę?

  • 10 grudnia 2020
Świąteczne Wydania Czasopismu Vito i Bella Vitotube

Nie od dziś wiadomo, że czytanie rozwija. Książki, komiksy, czy wartościowe magazyny mają pozytywny wpływ nie tylko na dzieci, ale i dorosłych! Jak zachęcić swoje dziecko do czytania i jaką lekturę mu podarować? Na te pytania odpowiedzi szukaj w naszym artykule.

Co dziecko zyskuje czytając?

Wszechstronny rozwój

Czytanie sprawia, że dziecko poznaje świat! Książki, komiksy, magazyny przepełnione są różnymi treściami, które otwierają czytelnika na poznawanie nowych zagadnień. Kontakt z lekturą sprawia, że u dziecka kształtuje się umiejętność samodzielnego myślenia, a jego pamięć znacznie się poprawia.  

Pomoc w nauce

Czytając, dziecko wzbogaca swoje słownictwo o nowe wyrażenia i uczy się posługiwać językiem na lepszym poziomie. Zdobywa także wiedzę dotyczącą zapisu słów i zdań, a więc ma przy okazji lekcję ortografii i gramatyki!

Relaks

Czytanie to także, a nawet i przede wszystkim – znakomita forma odpoczynku! W czasach, kiedy na każdym kroku mamy styczność z ekranami (komputery, smartfony, tablety), lektura daje ukojenie naszym oczom i wycisza umysł!

Rozumienie emocji

Czytanie pozwala dziecku na lepsze zrozumienie siebie i osób dookoła. Poznając różne historie bohaterów, dziecko analizuje ich postępowanie i sposoby reagowania na przytrafiające się sytuacje. Wpływa to pozytywnie na rozwijanie dziecięcej empatii, a także rozumienie pojawiających się emocji. Lektura to również doskonała okazja dla rodziców, aby przy okazji wspólnego czytania porozmawiać z dzieckiem o trudnych tematach, które pojawiają się w życiu młodego człowieka.

Wyciszenie

Świat dziecka przepełniony jest różnymi bodźcami. Nadmierna stymulacja sprawia, że dzieci są pobudzone i ciężko im o koncentrację. Czas spędzony na lekturze pomaga się odprężyć i wyciszyć. Zagłębienie się w losy bohaterów odciąga dziecko od myśli o trudnym dniu.

Jak zachęcić dziecko do czytania?

Pokażmy, że czytanie jest fajne! Zacznijmy od wspólnej zabawy, np. czytanie opowiadania wspólnie, z podziałem na role, naśladując przy tym bohaterów. Czytajmy dzieciom do snu – to wspaniała okazja do bycia razem tu i teraz, bez codziennej gonitwy. Warto także zadać sobie pytanie, czym aktualnie interesuje się nasza pociecha. Pozycje wydawnicze z ulubionymi bohaterami dziecka z pewnością zachęcą do czytania! Sami również dajmy dzieciom przykład. Nie od dziś wiadomo, że liczą się nie słowa, a czyny – właśnie za tym podążają dzieci! 😊

Czytelnicze nowości od Vito Team

Magazyn „VitoTube”

To już drugi, całkowicie nowy magazyn znanego youtubera Vito! Czasopismo „VitoTube” z pewnością polubią nie tylko gracze Minecrafta, ale także wszyscy, którzy uwielbiają dobrą zabawę. W środku znajduje się mnóstwo interesujących artykułów związanych z kanałem Vito Minecraft, grami Roblox i Minecraft oraz serwisem YouTube. Na czytelnika czekają znakomite treści rozrywkowe i edukacyjne, a także wiele atrakcyjnych dodatków! Dlaczego warto kupić dziecku nasz magazyn? Poruszamy w nim ważne tematy i uczymy przez zabawę! W pierwszym numerze magazynu poruszamy zagadnienie nieśmiałości, a matematyki uczymy na przykładzie mobów z Minecrafta!

VitoTube

Komiks „Vito i Bella kontra Vito.exe”

To kolejna odsłona perypetii bohaterów Vito Team. Przepiękne grafiki, niebanalna historia i dobro wygrywające ze złem – obok tej lektury nie da się przejść obojętnie. Dlaczego warto podarować dziecku taką lekturę? Technika tworzenia komiksu polega na łączeniu słów z ilustracjami, co doskonale wpływa na rozwój wrażliwości estetycznej naszych pociech, a także pobudza ich wyobraźnię.

Vito Tube

W sklepie Vito Shop są również dostępne magazyny „Vito Team” z pierwszego i drugiego sezonu, a także pierwsza część komiksu „Vito i Bella. Na ratunek Belli”:

http://vitoteam.pl/index.php/category/magazyn/

Wszystkie nasze pozycje wydawnicze polecają się jako prezent pod choinkę. Jesteśmy pewni, że umilą czas przy kominku (i nie tylko) całej rodzinie! Ekipa Vito Team życzy zaczytanych Świąt Bożego Narodzenia!