fbpx

Majówka 2021 – jak ją spędzić z dziećmi?

  • 15 kwietnia 2021
vito i bella na grillu

Grillowanie, wycieczki rowerowe, porządki w ogródkach – te aktywności przypominają nam o nadchodzącym weekendzie majowym! W naszym artykule dowiesz się, jak zapewnić dzieciom atrakcje podczas majówki, bez konieczności dalekich podróży.

  1. Długi weekend majowy 2021
  2. Aktywna majówka z dzieckiem
  3. Pomysły na niepogodę

Długi weekend majowy 2021

Tegoroczna majówka rozpocznie się 1 maja w sobotę i potrwa do poniedziałku (3 maja). Zyskamy zatem dodatkowy dzień wolny, dzięki któremu nasz weekend się wydłuży. Majówka to czas, w którym większość osób rozpoczyna sezon grillowy i zwiększa swoje aktywności na świeżym powietrzu. Mimo niepewnej sytuacji w kraju, która wiąże się z pojawiającymi się obostrzeniami, warto zachować pogodę ducha i zorganizować wspaniały, rodzinny weekend majowy!

Aktywna majówka z dzieckiem

Propozycji na spędzenie aktywnie wolnych dni jest naprawdę dużo i nie wymaga wielkich nakładów finansowych. Można świetnie się bawić w okolicy swojego zamieszkania!

Odkrywaj nieodkryte miejsca

W kółko spacerujecie z rodziną w tych samych miejscach? Znacie już pewnie każde drzewo w parku na pamięć! Ciężko zachwycać się czymś, co obserwujemy na co dzień. Nie od dziś mówi się, że aby porządnie wypocząć i naładować baterie, należy wyjechać. Podróże są wspaniałe, ale nie musimy od razu rzucać wszystkiego i wyjeżdżać na drugi koniec świata – możemy wypocząć będąc blisko domu, ale odkrywając nowe miejsca!

Zróbcie rodzinną naradę i poszukajcie ciekawych atrakcji w Waszym mieście i jego okolicach. Skorzystajcie z atlasów, Internetu – istnieje wiele podróżniczych blogów, na których można odkryć mało znane, a przepiękne miejsca do zwiedzania w swoim mieście!  Aby wspomnienia z wycieczki pozostały z Wami na dłużej, po powrocie do domu niech każdy z domowników stworzy rysunek z Waszej wyprawy. Dla miłośników Vito i Belli, a także rysowania, proponujemy dwustronne kredki w 24 barwach: 

odlotowe kredki dla dzieci vito i bela
Odlotowe kredki dla dzieci

https://vitoshop.pl/nowosc-12-kredek-dwustronnych-karta-z-podpisem-vito-i-belli

dzięki nim stworzycie prawdziwe arcydzieła!

Wycieczka rowerowa

Kiedy, jak nie teraz? To najlepszy moment na wyciągnięcie z piwnicy rowerów! Jeśli ich nie macie, bez obaw – w większości miast i miasteczek można je wypożyczyć. Ustalcie plan swojej wycieczki. Sprawdźcie, w jakie miejsca komfortowo można udać się rowerem. Wybierzcie spokojną ścieżkę rowerową, leśne tereny, parki bądź inne atrakcyjne miejsca do jazdy rowerem w Waszej okolicy. Zabierzcie ze sobą ulubione napoje, przekąski i w drogę!

Piknik

Na powietrzu jedzenie smakuje najlepiej! Ustalcie menu na swój piknik. Mogą to być pyszne kanapki, sałatka owocowa, muffiny, warzywa pokrojone w słupki z hummusem itp. Z pewnością macie swoje ulubione piknikowe przekąski. Zapakujcie także termos z herbatą i obowiązkowo duży koc, na którym usiądziecie i rozłożycie swoje pyszności. Aby jeszcze bardziej umilić sobie ten czas, zabierzcie ze sobą grę karcianą od Vito Team – zabawa dla całej rodziny gwarantowana!

Karty gra towarzyska

https://vitoshop.pl/gra-towarzyska-od-vito-i-belli-24-karty-gratis-karta-z-autografem-vito-i-belli

Grill

Drugiego dnia maja przypada Dzień Grilla – to z pewnością nie jest przypadek! To idealny czas na rozpoczęcie sezonu grillowego. Możecie poeksperymentować i przygotować inne niż dotychczas potrawy na ruszt. Co powiecie na ziemniaki pieczone w folii albo warzywne szaszłyki z sosem czosnkowym? Z pewnością wymyślicie coś apetycznego! Grill grillem, ale nic nie smakuje tak dobrze, jak kiełbaska prosto z ognia. Może zamiast grilla urządzicie ognisko, a przy okazji nauczycie się, jak je rozpalać?

 Pomysły na niepogodę

Wszystkie pomysły na aktywne spędzenie czasu na świeżym powietrzu brzmią epicko. Trzeba jednak pamiętać również o tym, że pogoda potrafi być kapryśna. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby nawet w deszczu urządzić sobie wycieczkę! Jak mawiają Norwedzy – nie ma nieodpowiedniej pogody, jest tylko nieodpowiednia odzież. Jednak nie każdy z domowników może lubić takie warunki. Co robić, kiedy pogoda próbuje pokrzyżować nam plany?

Nietypowy piknik

Jeśli przygotowaliście smakowite przekąski, a pogoda za nic w świecie nie pozwala na rozłożenie koca na ziemi, to… zróbcie piknik w domu, chociażby na dywanie! Ograniczenia są tylko w naszej głowie. Zamiast złościć się, że Wasz plan nie wypalił, nie traćcie pogody ducha i spędźcie ten czas tak samo dobrze, lecz w domu. Szaszłyki i kiełbaska z piekarnika mogą okazać się tak samo dobre, jak te z grilla! Wystarczy tylko pozytywne nastawienie 😊.

Kino domowe

Pewnie wspólne oglądanie filmów i bajek może wydawać się oklepane, ale gdyby tak przygotować seans, jak w prawdziwym kinie? Kupcie specjalne kartoniki na popcorn, zaplanujcie godzinę seansu, dzieci niech przygotują bilety na wybrany przez wszystkich film lub bajkę. Zasłońcie rolety, wyłączcie światło i poczujcie się, jakbyście naprawdę odwiedzili kino!

Warsztaty

Każdy z domowników z pewnością posiada ciekawe umiejętności i hobby. Podzielcie się swoją wiedzą i zorganizujcie warsztaty, na których każdy z domowników nauczy innych nowych zdolności. Możecie zorganizować przeróżne bloki tematyczne, od sztuk walki, nauki rysunku, po gotowanie, a nawet składanie ubrań! A gdyby tak zorganizować warsztaty czytania z podziałem na role? Komiks „Vito i Bella: Na ratunek Belli” będzie do tego doskonały.

https://vitoshop.pl/nowosc-komiks-w-twardej-oprawie-vito-i-bella-na-ratunek-belli-karta-z-podpisem-vito-i-belli

Planszówki

Gry dla całej rodziny z pewnością umilą Wasze chwile. Ta forma rozrywki to także wspaniałe ćwiczenie pamięci, spostrzegawczości i refleksu! Gry planszowe to dobra okazja na naukę komunikacji oraz sposobów radzenia sobie z emocjami u dzieci, np. podczas przegranej. W naszym sklepie internetowym znajdziecie zestaw z trzema rodzajami gier, z którymi miło spędzicie rodzinny czas.  

https://vitoshop.pl/zestaw-gier-z-epickimi-dodatkami-zestaw-vitogracza-gratis-karta-z-autografem-vito-i-belli.

Mamy nadzieję, że garść naszych inspiracji okaże się pomocna w tworzeniu planów na rodzinny weekend majowy. Niezależnie od tego, jaki sposób na spędzenie swojej majówki wybierzecie, ekipa Vito Team życzy Wam wspaniałego wypoczynku!

Odwiedź także nasze kanały na YouTubie:

KittyBella – FANKA Zbudowała Dla Mnie WIELKI LABIRYNT w Roblox!
Vito Minecraft – NARYSUJESZ MOBA TO GO DOSTAJESZ w Minecraft


Przeczytaj podobny artykuł:

TERAPEUTYCZNA ROLA KOLOROWANEK – vito blog, vitoteam