fbpx

ZESZYTY DO WYPRAWKI SZKOLNEJ 2020/2021 – JAKIE WYBRAĆ?

 • 25 czerwca 2020

Przed nami czas wakacji, a więc i pora na zasłużony wypoczynek. Aby w pełni korzystać z relaksu, warto zadbać o sprawy, przed którymi nie ma ucieczki – wyprawka szkolna 2020/2021. 

O ile kiedyś przygotowanie się  na rozpoczęcie roku szkolnego nie było niczym trudnym, tak przy dzisiejszym wachlarzu możliwości, dostępności najróżniejszych produktów i ich wariantów, można się pogubić. Zeszyty są normą –  dostępne we wszystkich sklepach, księgarniach, sieciówkach, kioskach. Twarde, miękkie, kolorowe, grube, cienkie, w jedną linię, trzy linie, wzorki, kratkę, pachnące, z uszlachetnieniami, nietypowymi wymiarami, kształtami, wzorami – jak tu nie nabawić się zawrotów głowy i co wybrać? Spieszymy z pomocą!

 1. Kompletna wyprawka szkolna – o czym pamiętać? 
 2. Przybory szkolne – lista artykułów szkolnych, których potrzebuje Twoje dziecko. 
 3. Zeszyty  antybakteryjne – nowość na rynku.
 4. Zeszyty ekologiczne – kształtowanie postawy proekologicznej  u dzieci.
 5. Jakie zeszyty wybrać?

Kompletna wyprawka szkolna – o czym pamiętać?

Każdą wyprawkę szkolną powinniśmy rozpocząć od wytycznych przekazanych przez szkołę lub nauczycieli. Warto sprawdzić, czy dana placówka ma specjalne wymagania dotyczące wyprawki szkolnej, niezbędnych akcesoriów, czy zeszytów, aby później nie ponosić dodatkowych kosztów na uzupełnianie zakupionego już asortymentu.

Należy pamiętać, że wyprawka szkolna to nie tylko przybory szkolne. Kompletna wyprawka powinna zawierać:

 • Podręczniki
 • Odzież (strój galowy, strój na zajęcia sportowe, zestaw na co dzień)
 • Obuwie (zmienne, sportowe)
 • Akcesoria do przechowywania (worek na obuwie, plecak, piórnik, śniadaniówka)
 • Przybory szkolne – i tutaj można się pogubić, dlatego stworzyliśmy listę niezbędnych przyborów szkolnych.

Przybory szkolne – lista artykułów szkolnych, których potrzebuje Twoje dziecko.

Przedstawiamy listę niezbędnych akcesoriów szkolnych:

 • Plecak lub tornister
 • Piórnik (a w nim: długopisy, ołówki, kredki, gumka do zmazywania, pisaki, temperówka, linijka i inne przyrządy geometryczne)
 • Worek szkolny
 • Bidon
 • Śniadaniówka
 • Zeszyty 

Jeśli poszukujesz pomocy, przy doborze odpowiednich przyborów szkolnych, zachęcamy do lektury artykułu:

WYPRAWKA SZKOLNA 2020/2021

Zeszyty  antybakteryjne – nowość na rynku.

Pierwsza połowa 2020 roku była trudna dla większości z nas. Światowa pandemia koronawirusa przyniosła ze sobą niepokój oraz strach  o siebie i naszych najbliższych. Szczególną uwagę zaczęliśmy zwracać na zachowanie odpowiedniej odległości między ludźmi, z którymi nie przebywamy na co dzień, na rolę zdrowia w naszym życiu, a co za tym idzie – na wzmożonym przestrzeganiu higieny osobistej i podstawowych zasad bezpieczeństwa.

ANTYBAKTERYJNY! ZESZYT W LINIĘ A5 - VITO TEAM TAG
ANTYBAKTERYJNY! ZESZYT W LINIĘ A5 – VITO TEAM TAG

Biorąc pod uwagę ten nietypowy czas oraz bezpieczeństwo najmłodszych, firma Vito Team S.C. jako pierwsza na rynku polskim wprowadziła do sprzedaży zeszyty pokryte folią antybakteryjną. Działanie folii antybakteryjnej potwierdzone zostało certyfikatem (folia przeszła pomyślne badania w laboratorium mikrobiologicznym, zgodne z normą ISO 22196). Folia antybakteryjna, którą pokryte są zeszyty od Vito i Belli, hamuje wzrost mikrobów nawet o 99%. Właściwości antybakteryjne nie zmniejszają się ani nie zanikają nawet po wielokrotnym użyciu.

Działanie folii BakterStop opiera się na technologii jonów srebra i odbywa się w trzech krokach: jony srebra zawarte w folii wiążą się ze ścianą komórkową bakterii, zaburzając jej wzrost, następnie zakłócają produkcję enzymów w komórce bakterii, przez co zatrzymują wytwarzanie przez nią energii, co w konsekwencji przerywa DNA komórki, powodując jej obumarcie i uniemożliwienie replikacji.

Zeszyty ekologiczne – kształtowanie postawy proekologicznej  u dzieci.

Wychodząc poza schematy, firma Vito Team S.C. wyprodukowała także zeszyty, które są bardziej przyjazne środowisku niż większość dostępnych na rynku. Kolekcja zeszytów „EKO” z ulubionymi bohaterami ze świata Vito i Belli stworzona została z materiałów przyjaznych środowisku i po części pochodzących z recyklingu. Dodatkowo nielakierowane okładki zapewniają szybszy rozkład produktów, na czym korzysta cała planeta. Od najmłodszych lat warto szerzyć w dzieciach postawę proekologiczną, wrażliwość na przyrodę, poczucie obowiązku wobec środowiska.  Wybierając zeszyty „EKO”, stwarzasz doskonałą okazję do rozmowy na temat naszego bezpośredniego wpływu na ekosystem, wskazując związki przyczynowo-skutkowe procesów zachodzących w otaczającej nas naturze.

EKO! RÓŻOWY ZESTAW 4 ZESZYTÓW W KRATKĘ A5 - VITO i BELLA
EKO! RÓŻOWY ZESTAW 4 ZESZYTÓW W KRATKĘ A5 – VITO i BELLA

Jakie zeszyty wybrać?

Przede wszystkim sprawdź, ile zeszytów jest potrzebnych Twojemu dziecku, a następnie ile z nich ma być w kratkę, a ile w linie (trzy linie, jedną linię, pięciolinię). Weź pod uwagę grubość zeszytów. Najczęściej pożądanymi zeszytami w szkole są zeszyty 32-kartkowe i 60-kartkowe. W klasach młodszych nierzadko wskazane są też zeszyty 16-kartkowe.

Pora przejść do mniej oczywistych kategorii wyboru zeszytów. Dla dzieci ogromne znaczenie ma szata graficzna. Młode osoby zwracają szczególną uwagę na wzory, kolory, napisy, czy postacie znajdujące się na okładkach zeszytów. Natomiast dla dorosłych główną rolę odgrywa jakość, funkcjonalność i zgodność z wytycznymi nauczycieli.

W oficjalnym sklepie www.vitoshop.pl,  należącym do jednego z najpopularniejszych youtuberów w Polsce – Vito Minecraft znajdziemy szeroki wybór zeszytów z pięknymi, kolorowymi grafikami od Vito Team! Na okładkach znajdują się premierowe wzory, które już zdobyły ogromną sympatię fanów Vito i Belli i stały się hitem sezonu 2020/2021. Zeszyty okazały się idealnym wyborem nie tylko dla widzów kanału Vito Minecraft, ale także dla miłośników świata Minecraft, Roblox, a także dla poszukiwaczy nieszablonowych rozwiązań!

Wśród zeszytów dostępnych na vitoshop.pl pojawiły się wcześniej wspomniane zeszyty z powłoką antybakteryjną oraz te z kolekcji „EKO”. Które z nich będą lepszym rozwiązaniem? Nie ma na to gotowej odpowiedzi! Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz i na czym Ci obecnie zależy. W tym przypadku każdy wybór jest strzałem w dziesiątkę!

Wybierając zeszyty antybakteryjne, chronisz zdrowie swojego dziecka, eliminując z jego codzienności dawkę bakterii i zarazków, które zebrałyby się na zeszytach w ciągu dnia, na ławce, u koleżanki, czy u nauczycieli, którzy sprawdzają prace domowe uczniów.

Sięgając po zeszyty „EKO”, pomagasz w ochronie środowiska, wpływasz bezpośrednio na ekosystem i kształtujesz postawę proekologiczną u swojej pociechy!

W tym przypadku wybór zeszytów okazuje się nie lada wyzwaniem! Dla niezdecydowanych Vito Team wprowadziło mieszane pakiety zeszytów – jedno kliknięcie, co najmniej pół roku spokoju, połączenie bezpieczeństwa dzieci z realnym wpływem na ochronę przyrody, niskie ceny, wysoka jakość, wspaniały design, doskonałe uzupełnienie szkolnej wyprawki i gwarancja oryginalności produktów!  

Zobacz nasze kanały na YouTube:

SZALONY WYŚCIG! – WAKACYJNE LUCKY BLOCKI W MINECRAFT! (Lucky Block Race) | Vito vs Bella
JERRY CHCE ZROBIĆ Z NAS LODY! Nowa gra Piggy?|Vito i Bella

Zobacz inne artykuły:

Kim są Vito i Bella?
Wakacje: co, gdzie, jak?