fbpx

Pomysły na prezent wielkanocny!

  • 2 kwietnia 2020

Co roku na wiosnę wielu rodzicom przychodzi do głowy jedno pytanie – jaki prezent na Wielkanoc dać swojemu dziecku? W naszym artykule przedstawiamy historię wręczania prezentów, wielkanocne zwyczaje, a także najlepsze propozycje na prezenty od zajączka.

  1. Tradycja prezentów wielkanocnych.
  2. Kiedy wręczamy prezent od zajączka?
  3. Gdzie chowamy prezent od zajączka?
  4. Jaki prezent wybrać dla swojego dziecka?

Tradycja prezentów wielkanocnych.

Tradycja wręczania prezentów z okazji Świąt Wielkanocnych pochodzi z Niemiec i jest u nas mniej znana, niż zwyczaj chowania ich pod choinką w Boże Narodzenie. Są jednak regiony, gdzie prezenty od zajączka są bardziej popularne, np. Pomorze Zachodnie, Wielkopolska i Śląsk.

Upominki przynosi zając, który jest symbolem dobrobytu. Drugi popularny zwyczaj to chowanie i zbieranie jajek wielkanocnych, tzw. pisanek. Wygrywa ta osoba, która znajdzie ich najwięcej. Może
i ona dostanie wtedy coś od zajączka?

Kiedy wręczamy prezent od zajączka?

Przyjęło się, że prezenty wielkanocne wręczamy w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych, czyli w Wielką Niedzielę, która w tym roku wypada 12 kwietnia. Zwyczaje są jednak różne i niektórzy, np. w Wielkopolsce, robią to już w Wielki Czwartek.

Gdzie chowamy prezent od zajączka?

Nie jest on wręczany osobiście przez rodziców, ponieważ według tradycji to zając chowa skarby w różnych miejscach, a celem najmłodszych jest ich znalezienie. Gdzie najlepiej schować upominki? Mogą znajdować się wszędzie, np. w wielkanocnym koszyku lub w różnych miejscach
w domu
, a nawet na ogrodzie wśród trawy i kwiatów. Szukanie prezentów wielkanocnych to świetna zabawa, do której może dołączyć cała rodzina!

Jaki prezent wybrać dla swojego dziecka?

Co dać swojemu dziecku na Wielkanoc? Pomysły są różne. Wielu rodziców decyduje się na słodycze, jeszcze inni na zabawki, a niektórzy wybierają ubrania i książki. Także i Vito Shop ma propozycje i pomysły na świetny prezent wielkanocny dla dziecka. Co wybrać na prezent dla
8-latków lub 10-latków? W pierwszej kolejności proponujemy ubrania spod szyldu Vito Team.
Z pewnością zadowolą one fanów Vito i Belli – autorów kanałów popularnych w serwisie YouTube – Vito Minecraft i Kitty Bella. Niedawno stworzyliśmy markę Tsunami, na którą składają się t-shirty
i bluzy. Tsunami do jedna z serii filmów Vito, a także tytuł singla, który w grudniu 2019 roku podbił cały Internet. Kolorowy nadruk przypomina falę, która jest idealnym motywem na Śmigus-dyngus, czyli Lany Poniedziałek.  Zapoznaj się z naszym asortymentem, takim jak wysokiej jakości bluzy
i koszulki
z innymi wzorami, a także czapki wiosenne i zimowe.

Tsunami Merch - T-Shirt czarny - idealny prezent na wielkanoc / zajączka.
Tsunami Merch – T-Shirt czarny

Proponujemy także najnowsze wydanie naszego czasopisma „Vito Team 2”, które opowiada
o przygodach Vito i Belli, a także pełni funkcję edukacyjną. Z kolei kwietniowy numer z 2019 roku bogaty jest w zwyczaje wielkanocne i psikusy na prima aprilis.

Zestaw Vito Team 2 - idealny prezent na wielkanoc.
Zestaw Vito Team 2 – idealny prezent na Wielkanoc.

Jeśli zamówisz produkt w naszym sklepie internetowym, otrzymasz mnóstwo epickich dodatków! Zdobędziesz je również osobno, zamawiając nasz prezentowy pakiet gadżetów w bardzo atrakcyjnej cenie – to nasz pomysł na dobry i tani prezent.

Pakiet prezentowy Vito Tea
Zestaw Prezentowy – np. na Zajączka!

Pozostały asortyment:

Oprócz tego w naszym asortymencie znajdują się inne produkty, które sprawdziłyby się jako prezenty na zajączka dla dzieci, np.: kubki, nerki/szaszetki, opaski, poduszki, breloki, czy cała kolekcja szkolna. Świetny upominek dla 6-12-latka to także nasz kolorowy i przyjazny w treściach komiks pt. „Na Ratunek Belli”, który pobudzi wyobraźnię Twojego dziecka oraz zapewni mu epicką rozrywkę! Dostępny jest w różnych ciekawych zestawach.

Epicki Zestaw Komiks + Kubek - Vito & Bella - zajączek, Wielkanoc, prezent.
Epicki Zestaw Komiks + Kubek – Vito & Bella

Potrzebujesz 5 pomysłów na dobry prezent od zajączka? U nas dostaniesz dużo więcej! Wszystkie produkty znajdziesz na www.vitoshop.pl. WielkaMOC prezentów tylko u nas! Sprawdzaj codzienne promocje na stronie sklepu internetowego oraz na profilach Vito i Vito Shop na Facebooku. Do każdego zamówienia dodajemy gratis kartę z autografem Vito i Belli!

Odwiedź także nasze kanały na YouTubie:

Kitty Bella – Użyłam Kody aby zmienić komuś avatar w Roblox.
BELLA NIE JEST MOJĄ MAMĄ? ZOSTAŁEM SPRANKOWANY

Przeczytaj podobny artykuł: